Mineral Motor Yağlar

TRUSY

Mineral motor yağı nedir?

TRUSY Motor Yağlar; Mineral yağlar, ham petrolün rafine edilmesinden elde edilir. İşlem sırasında doğal kirleticiler ve istenmeyen hidrokarbonlar uzaklaştırılır.
Mineral yağlar eski araç modelleri için idealdir. Düşük maliyet avantajı sunarlar.
Bununla birlikte, mineral yağlar motor devresinden daha yavaş akar. Bu, yakıt tüketiminin artmasına ve araç performansının etkilenmesine neden olur. Mineral yağların da sentetik yağlardan daha sık değiştirilmesi gerekir. Bununla birlikte, madeni yağlar, otomotiviniz tarafından tavsiye edilirse büyük ölçüde yeterli olan kaliteli yağlardır.

Sentetik Yağ Ve Mineral Yağ Arasındaki Fark Nedir?

Mineral yağlar, motorda biriken tortuları temizlemeyebilir. Sentetik yağlar ise motorunuzu tortulardan temizler. Sentetik yağlar motor parçalarını daha uzun süre korur. Mineral yağlar belirli bir süre sonra koruma özelliklerini yitirebilirler. Mineral yağlar düzgün çalışmak için daha çok süreye ihtiyaç duyar.
Bunun sebebi de mineral yağların çalışmak için sıcaklığa ihtiyaç duymasıdır. Sentetik yağlar ise daha düşük sıcaklıklarda performans gösterebilir. Sentetik yağlar turbo şarjı ve parçalarını da daha yüksek seviyede korur.

Medkon Group’un sizlere sunduğu diğer ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

MEDKON GROUP
Mineral Motor Yağlar